mandag den 7. april 2025

Æbletræ / Apple tree

Det er forår, og alle træers grene er fulde af saft og kraft nu hvor der skal blade og blomster på træerne. Det er præcis det rigtige tidspunkt til at beskære æbletræer OG til at mine undulater kan få nye pinde. De kan ikke lide de nye pinde, dog. Det er skræmmende med anderledes ting, selv om jeg ved de bliver glade for dem. Nå. Dagens opskrift er et æbletræ. Som en babyrangle. Så fint!
 

So it's spring, and all branches of all trees are filled with fluid and nutrients now that they are getting leaves and flowers. It's the right time for cutting down the apple trees AND for my budgies to get new sticks to sit on. They do not like new sticks, though. New things are scary, although I know they will like them later on. Well. Today's pattern is for an apple tree. As a baby's rattle. So pretty!

2 kommentarer:

  1. Ja,den er mærkelig. Har du et lager af mærkelige opskrifter? Jeg er imponeret af din evne til at finde nye mærkeligheder hver mandag.

    SvarSlet
    Svar
    1. Ravelry er totalt min guldgrube! Der er mange sjove ting.

      Slet

Skriv gerne en lille kommentar - det er så hyggeligt!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails